wyłączny dystrybutor Borbe
1sub.png 2sub.png 3sub.png 4sub.png

Krem odmładzający z retinolem RETINOL AGE

Kosmetyk najnowszej generacji kosmetyk w postaci lekkiego kremu, zawierający 0,3% mikroenkapsulowanego czystego retinolu wzbogacony w witaminę E, aloes i bisabolol. Odnawia i odmładza komórki skóry, przeciwdziała zwiotczeniom, zwiększa gęstość skóry, jej jędrność i elastyczność, pomaga utrzymać właściwy poziom wilgoci w skórze, ujednolica kolor cery, przeciwdziała fotostarzeniu, nadaje blasku, odblokowuje pory skóry i działa lekko złuszczająco. 

Skład kosmetyku:

  • Biokompatybilny system powolnego uwalniania retinolu, który jest jedną z form witaminy A odgrywającej ważną rolę w procesach biologicznych. To molekula, która ulega w komórkach przekształceniu do kwasu retinowego. Będąc silnym antyoksydantem dodatkowo powoduje lekkie złuszczanie skóry i aktywację podziałów komórkowych. Odnawia komórki skóry, normalizuje keratynizację, reguluje wzrost nabłonkowy i jego zróżnicowanie oraz poprawia funkcje obronne sprzyjające utrzymywaniu właściwego poziomu nawilżenia, zmniejsza ilość komórek przebarwionych, odblokowuje pory skóry, zwiększa produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, chroni przed działaniem wolnych rodników i przeciwdziała stanom zapalnym w wyniku działania promieni UV. Retinol użyty w produkcie występuje w postaci mikroenkapsulowanej w rozmiarze cząsteczki 0.5 - 5 qm w formie stabilnej, biodegradowalnej, stopniowo i w sposób kontrolowany przekształcanej w kwas retinowy.
  • Kwas hialuronowy - czynnik nawilżający obecny w skórze, odgrywający ogromną rolę w produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny.
  • Witamina E - przyczynia się do ograniczenia stresu oksydacyjnego skóry, wyłapując wolne rodniki. Dzięki temu utrzymuje właściwy poziom procesów naprawczych zachodzących w skórze oraz stanowi barierę ochronną przed czynnikami z zewnątrz.
  • Aloe vera (ekstrakt z aloesu) - zawiera niezwykle dużą liczbę składników o właściwościach terapeutycznych: aloinę, aminokwasy, cukry (kwas uronowy), enzymy (amylaza, lipaza), witaminy, minerały i oligoelementy. Spośród wszystkich gatunków roślin właśnie aloes wykazuje największe właściwości kojące skórę, potwierdzone przez współczesną medycynę.
  • Wyciąg z owsa (Avena sativa) - jest wykorzystywany w dermokosmetyce ze względu na własności kojące i przeciwzapalne. Jest bogaty w aweniny, alkaloidy uspokajające skórę, a w połączeniu z aloesem redukujące ewentualne podrażnienie spowodowane reakcją skóry na retinoidy. Poza tym zawiera lipidy, proteiny i fosfolipidy, sole mineralne (Ca, Mg i P) oraz witaminy (A, B1, B2 i PP), które utrzymują właściwy poziom nawilżenia oraz wpływają na prawidłowe funkcjonowanie barier ochronnych i systemów naprawczych zachodzących w skórze.
  • Bisabolol - o działaniu kojącym i relaksującym skórę szczególnie reagującą na stres i zanieczyszczenie środowiska. 

Wskazania do stosowania preparatu: Retinol Age 0.3 jest preparatem odmładzającym, rewitalizującym i ujednolicającym cerę, redukującym widoczne oznaki starzenia się. Są to: drobne linie, zmarszczki, zwiotczenie skóry, hiperkeratynizacja, niedoskonałości, utrata blasku oraz zatkane pory skóry. Stosować jako produkt do użytku w domu, wspomagający zabiegi przeciwstarzeniowe, depigmentujące i przeciwtrądzikowe w gabinetach kosmetycznych. 

Sposób użycia: retinol to bardzo aktywna molekuła, która może podrażnić skórę, spowodować jej zaczerwienienie lub szczypanie. Należy stosować małe dawki preparatu wieczorem, rozpoczynając od aplikacji raz w tygodniu i stopniowo zwiększając ich częstotliwość, czyli w drugim tygodniu, dwa razy na tydzień, w trzecim – trzy razy itd., kończąc na aplikacji codziennie przez 2, 3 miesiące. Jako podtrzymanie kuracji stosuje się preparat dwa razy w tygodniu. Po aplikacji kremu należy odczekać 30 minut, zanim nałożymy kolejny kosmetyk na skórę. Podczas kuracji retinolem obowiązkowo należy stosować krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Nie należy się opalać na słońcu i w solarium.

Ostrzeżenia: preparat do użytku zewnętrznego. Zawiera witaminę A (czysty all-trans retinol 0.3%). Nie stosować na błony śluzowe i podrażnioną skórę, unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu, przemyć je dużą ilością wody. Nie stosować u kobiet w ciąży i karmiących. Unikać słońca. W przypadku wystąpienia podrażnienia skontaktować się z lekarzem. Chronić przed dziećmi.

 

wróć do kategorii kup produkt w sklepie