wyłączny dystrybutor Borbe
1sub.png 2sub.png 3sub.png 4sub.png

Krem z filtrem SPF15 odbudowujący gęstość skóry dłoni DENSEFIRM HAND

Krem do pielęgnacji skóry dłoni z filtrem przeciwsłonecznym SPF15. Przywraca właściwą gęstość i jędrność skórze, przeciwdziałając powstawaniu plam i przebarwień. Polecany dla osób, które posiadają bardzo cieńką skórę na dłoniach, również zniszczoną, z plamami i przebarwieniami oraz do tzw. dłoni "żylastych".

Skład kosmetyku:

  • Fitoestrogeny pozyskane z soi, owocu granatu Punica granatum, kwiatu czerwonej koniczyny łąkowej TrifoliumpratenseCimicifuga racemosaPolygonium cuspidatumPueraria lobata Pueraria mirifica oraz Angelica polymorphasinensis - naturalne składniki o budowie i funkcji podobnej do naturalnych estrogenów. Obecne są we wszystkich częściach roślin – kwiatach, owocach i liściach. Ze względu na naturalne podobieństwo do 17-B-estradiolu (żeńskiego hormonu płciowego) aktywizują estrogenowe receptory fibroblastów i keranocytów. Tym samym przeciwdziałają utracie gęstości i jędrności skóry, która szczególnie przyspiesza w okresie menopauzy. Fitoestrogeny działają na podobnej zasadzie jak czynniki wzrostu komórek organizmu człowieka TGF β1 w stymulacji syntezy kolagenu (do 150%) i wykazują zdolność wzrostową formowania integryn (glikoprotein) odpowiedzialnych za migrację w membranach komórkowych matrycy, poprawiając spójność wiązań komórkowych (do 227%). Inną ważną funkcją fitoestrogenów jest ich działanie antyoksydacyjne, kilkakrotnie silniejsze od witaminy C i E. Znacznie efektywniej wychwytują obecne w skórze wolne rodniki i wspomagają procesy regeneracyjne skóry.
  • Biopeptyd kolagenu palmitoyl tripeptide-1 i elastyny palmitoyl hexapeptide-12 - peptydy, w odróżnieniu od białek, mogą przenikać do głębszych warstw skóry dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom, zbudowanym z kilku lub kilkunastu aminokwasów. Przez to działają kierunkowo, stymulując określony proces w skórze. Odpowiednio dobrana sekwencja aminokwasów w peptydach pozwala wiernie naśladować mechanizm działania i skutki wywierane przez ich naturalne odpowiedniki. Z punktu widzenia kosmetologii istotne znaczenie ma nie tylko wielkość cząsteczki peptydu ale również sekwencja aminokwasów w łańcuchu. To właśnie ich wzajemne ułożenie decyduje o właściwościach i funkcjach peptydu. Aby dodatkowo ułatwić cząsteczkom peptydów przenikanie przez warstwę rogową naskórka wprowadzono modyfikacje ich struktury. Powstały tzw. „peptydy IQ”, czyli peptydy z dołączonym łańcuchem kwasu palmitynowego, dzięki czemu uzyskano około pięć razy szybsze przenikanie ich przez naskórek oraz właściwą stabilność wiązań. Stymulują one metabolizm komórkowy w fibroblastach i formowanie nowych wiązań kolagenu i elastyny.
  • Galactoarabian (GA) - polisacharyd, zbudowany z jednostek cukrowych galaktozy i arabinozy, będący głównym składnikiem pozyskiwanym z drewna modrzewiowego (kory). Wykazuje dużą skuteczność w odnowie komórek skóry, gdzie keratynocyty w niższych warstwach naskórka ulegają mitozie. W wyniku podziału jądra komórkowego powstają nowe komórki, które stopniowo przesuwane są ku górze w miejsce istniejących już komórek. Dzięki złuszczeniu naskórka starsze keratynocyty zostają usunięte z powierzchni ciała. Wyższe tempo złuszczania naskórka wpływa na zwiększenie szybkości odnowy komórek skóry.
  • Witamina F - zbudowana z trzech niezbędnych kwasów tłuszczowych stymulujących aktywność komórek, biorących udział w procesach ochronnych.
  • Panthenol - działa gojąco, łagodzi podrażnienia i nawilża skórę. Jest to podstawowy składnik kosmetyków po opalaniu, łagodzących zaczerwienienia, swędzenie i podrażnienie. Łatwo wnika w jej głąb, nadając miękkość i elastyczność. Stymuluje podziały komórkowe, poprawia barierę lipidową naskórka, działa przeciwzapalnie, nie uczula i jest niekomedogenny. Skóra jest mniej łuszcząca.
  • Bisabolol - działa antybateryjnie, przeciwzapalnie i łagodząco, jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę. 

Sposób użycia: aplikować według potrzeb na skórę dłoni.

Pojemność: 100ml

 

wróć do kategorii kup produkt w sklepie