wyłączny dystrybutor Borbe
1sub.png 2sub.png 3sub.png 4sub.png

Pianka wybielająca przebarwienia WHITENING LUX FOAM

Produkt z piance do oczyszczania cery do skór z przebarwieniami, niedoskonałościami, skór palacza i atonicznymi. Zmniejsza plamy, ujednolica koloryt cery, jednocześnie eliminując zanieczyszczenia. Zawiera kwasy AHA o działaniu eksfoliującym. Do każdego rodzaju cery, również z trądzikiem.

Skład kosmetyku:

  • Kosmetogenomiczny peptyd (acetyloglicylo-β-alanina) hamujący działanie genu MITF - skuteczny korektor przebarwień o działaniu rozjaśniającym o 4-poziomowym mechanizmie działania na melanogenezę.
  • Kwas laktobionowy, glikolowy, mlekowy i cytrynowy - o działaniu przeciwbakteryjnym, wybielającym plamy, rozjaśniającym cerę i przeciwzapalnym.
  • Arbutyna - pozyskiwana z rośliny Arctostaphylos uva ursi, zwanej uva-ursi lub mącznicą lekarską, która jest naturalną pochodną hydrochinonu, substancji hydrolizowanej w skórze, która niełatwo rozkłada się na jej powierzchni przez preces beta-glikozydazy, gwarantującej jej stabilność.
  • Glabrydyna - jest głównym związkiem hydrofobowej części ekstraktów z lukrecji i jest stosowana w kosmetykach ze względu na swoje właściwości wybielające. Jest to bardzo silna cząsteczka przeciwutleniająca, która działa podobnie jak hydrochinon, zdolna do hamowania utleniania tyrozyny w sposób zależny od dawki, a także posiada niewielkie działanie redukujące istniejącą wcześniej melaninę i jej prekursory.
  • Kwas glicyryzynowy - działa profilaktycznie w procesach zapalnych, hamuje produkcję interleucyny-8 (IL-8), która jest mediatorem prozapalnym.
  • Witamina B3 (niacynamid) - wysoce skuteczna w redukcji hiperpigmentacji naskórka i wyprysków pigmentacyjnych spowodowanych upływem czasu. Efekt ten nie wynika z bezpośredniego wpływu na syntezę melaniny przez melanocyty, ale ze zmniejszenia przenoszenia melanosomów zawartych w melaninie z melanocytów do otaczających keratynocytów do 68%, chociaż konkretny mechanizm jest wciąż nieznany. W ten sposób można zmniejszyć ilość przenoszonego pigmentu, dzięki zmniejszeniu przenoszenia melanosomów zawartych w melaninie.
  • Biofarmaceutyk Chlorella i proteiny łubinu białego - optymalizator dystrybucji melaniny. Jest to bioferment pozyskiwany z chlorelli i łubinu białego, który sprzyja wiązaniu międzykomórkowemu keratynocytów i melanocytów, ponieważ podnosi poziom białek adhezyjnych (kadheryna + 374% i katenina + 154%), zlokalizowanych w błonie komórkowej i odpowiedzialnych za prawidłowe wiązanie jednej komórki z drugą, dzięki czemu gwarantuje bardziej równomierne rozprowadzenie melaniny i zapobiega gromadzeniu się pigmentu.


INCI: aqua, lactic acid, decyl glucoside, glycolic acid, sodium hydroxide, cocamidopropyl betaine, cocamide DEA, lactobionic acid, citric acid, polysorbate 20, acetyl glycyl beta-alanine, alphaarbutin, Glycyrrhiza glabra root extract, Nasturtium officinale extract, Chlorella vulgaris/Lupinus albus protein ferment, niacinamide, zinc PCA, glycerin, propylene glycol, polyquaternium-7, alcohol denat, parfum, ethylhexylglycerin, phenoxyethanol.

Sposób użycia: nałożyć ilość pianki wielkości piłeczki pingpongowej równomiernie na oczyszczoną skórę, omijając okolice oczu i błony śluzowe!. Wmasować, pozostawić na 2 do 5 minut w zależności od tolerancji skóry i spłukać chłodną wodą. Następnie nawilżyć i odżywić skórę odpowiednim kremem. Zaleca się stosowanie kremów z filtrami przeciwsłonecznymi na dzień. Jako produkt do użytku domowego: aplikować co dwa lub trzy dni w zależności od tolerancji i konieczności.

Produkt tylko do użytku zewnętrznego. Nie stosować w przypadku stwierdzonej wrażliwości na którykolwiek ze składników produktu (patrz lista składników). 

wróć do kategorii kup produkt w sklepie