wyłączny dystrybutor Borbe
1sub.png 2sub.png 3sub.png 4sub.png

Serum odbudowujące tkankę tłuszczową biustu DENSEFIRM BREAST

Serum Densefirm Breast to produkt do pielęgnacji skóry biustu, mający na celu odbudowanie właściwej jędrności i gęstości skóry oraz jej napięcia. Polecany dla kobiet po ciąży i okresie karmienia piersią oraz po gwałtownym schudnięciu. Kosmetyk wpływa na optyczne "podniesienie" skóry biustu.

Skład kosmetyku:

  • Ekstrakt z Kigelia africana - składnik aktywny o właściwościach napinających. Zawiera saponiny steroidowe działające podobnie jak fitoestrogeny o własnościach antyoksydacyjnych i przeciwzapalnych oraz flawonoidy chroniące naczynia włosowate. Działa wzmacniająco.
  • Fitoestrogeny pozyskane z soi, owocu granatu Punica granatum, kwiatu czerwonej koniczyny łąkowej Trifolium pratenseCimicifuga racemosaPolygonium cuspidatumPueraria loga i Pueraria mirifica oraz Angelica polymorphasinensis - naturalne składniki o budowie i funkcji podobnej do naturalnych estrogenów. Obecne są we wszystkich częściach roślin – kwiatach, owocach i liściach. Ze względu na naturalne podobieństwo do 17-B-estradiolu (żeńskiego hormonu płciowego) aktywizują estrogenowe receptory fibroblastów i keranocytów. Tym samym przeciwdziałają utracie gęstości i jędrności skóry, która szczególnie przyspiesza w okresie menopauzy. Fitoestrogeny działają na podobnej zasadzie jak czynniki wzrostu komórek organizmu człowieka TGF β1 w stymulacji syntezy kolagenu (do 150%) i wykazują zdolność wzrostową formowania integryn (glikoprotein) odpowiedzialnych za migrację w membranach komórkowych matrycy, poprawiając spójność wiązań komórkowych (do 227%). Inną ważną funkcją fitoestrogenów jest ich działanie antyoksydacyjne, kilkakrotnie silniejsze od witaminy C i E. Znacznie efektywniej wychwytują obecne w skórze wolne rodniki i wspomagają procesy regeneracyjne skóry.
  • biopeptyd kolagenu palmitoyl tripeptide-1 i elastyny palmitoyl hexapeptide-12 - peptydy, w odróżnieniu od białek, mogą przenikać do głębszych warstw skóry dzięki znacznie mniejszym cząsteczkom, zbudowanym z kilku lub kilkunastu aminokwasów. Przez to działają kierunkowo, stymulując określony proces w skórze. Odpowiednio dobrana sekwencja aminokwasów w peptydach pozwala wiernie naśladować mechanizm działania i skutki wywierane przez ich naturalne odpowiedniki. Z punktu widzenia kosmetologii istotne znaczenie ma nie tylko wielkość cząsteczki peptydu ale również sekwencja aminokwasów w łańcuchu. To właśnie ich wzajemne ułożenie decyduje o właściwościach i funkcjach peptydu. Aby dodatkowo ułatwić cząsteczkom peptydów przenikanie przez warstwę rogową naskórka wprowadzono modyfikacje ich struktury. Powstały tzw. „peptydy IQ”, czyli peptydy z dołączonym łańcuchem kwasu palmitynowego, dzięki czemu uzyskano około pięć razy szybsze przenikanie ich przez naskórek oraz właściwą stabilność wiązań. Stymulują one metabolizm komórkowy w fibroblastach i formowanie nowych wiązań kolagenu i elastyny.
  • Galactoarabian (GA) - polisacharyd, zbudowany z jednostek cukrowych galaktozy i arabinozy, będący głównym składnikiem pozyskiwanym z drewna modrzewiowego (kory). Wykazuje dużą skuteczność w odnowie komórek skóry, gdzie keratynocyty w niższych warstwach naskórka ulegają mitozie. W wyniku podziału jądra komórkowego powstają nowe komórki, które stopniowo przesuwane są ku górze w miejsce istniejących już komórek. Dzięki złuszczeniu naskórka starsze keratynocyty zostają usunięte z powierzchni ciała. Wyższe tempo złuszczania naskórka wpływa na zwiększenie szybkości odnowy komórek skóry. 
  • Olej z Rosa moschata - bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, niezbędnych do utrzymania zdrowej i odpowiednio nawilżonej skóry. Charakteryzuje się intensywnymi właściwościami regenerującymi i kondycjonującymi skórę ze względu na dużą zawartość witaminy A.
  • Ekstrakt olejowy z pestek winogron Vitis vinifera seed oil - zawiera procyjanidyny wykazujące silną aktywność przeciwutleniającą i wyjątkową zdolność usuwania wolnych rodników. Hamują kolagenazę, elastazę, hialuronidazę i ß-glukuronidazę, czyli enzymy związane z degradacją kwasu hialuronowego, elastyny i kolagenu. 

Sposób użycia: aplikować dwa razy dziennie w skórę biustu aż do całkowitego wchłonięcia.

Pojemność: 150ml

wróć do kategorii kup produkt w sklepie