wyłączny dystrybutor Borbe
1sub.png 2sub.png 3sub.png 4sub.png

Serum z astaksantyną INTENSIVE CONCENTRATE

Serum polecane jest do zabiegów głęboko nawilżających lub odżywczych jako uzupełnienie linii Marine&Thermal stosowanej w gabinetach kosmetycznych oraz jako produkt odmładzający, nawilżający i odżywczy do aplikacji w domu. Działa zmiękczająco, wygładzająco, ujędrniająco i uelastyczniająco na skórę oraz zagęszcza jej struktury.

Skład kosmetyku:

  • Astaksantyna - karotenoid pozyskiwany z algi Haematococcus pluvialis występującej na Hawajach. To substancja wytwarzania przez zwierzęta i rośliny w wyniku stresu na warunki środowiskowe. To najsilniejszy przeciwutleniacz, 65 razy mocniejszy niż witamina C, 40 razy silniejszy niż beta karoten i 550 razy lepszy niż witamina E. Chroni przed promieniami UV i zanieczyszczeniami, które niszczą DNA i membrany komórek. Stymuluje metabolizm na poziomie mitochondrialnym oraz podczas syntezy białek. Sprzyja naprawie uszkodzonych komórek.
  • Kwas hialuronowy - naturalny biopolimer biorący udział w procesie tworzenia tkanki łącznej, należący do grupy glikozamikanów naturalnie produkowany w naskórku przez keratynocyty w małej ilości oraz w większej ilości w skórze właściwej przez fibroblasty. Zatrzymuje wodę wewnątrz komórek i tkanek, ułatwia krążenie płynów ustrojowych, wpływa na procesy regeneracji i odnowy skóry, zapewnia właściwe funkcjonowanie sieci włókien proteinowych w skórze odpowiedzialnych za elastyczność, giętkość, gęstość i objętość oraz jest prekursorem powstawania nowych włókien kolagenu i elastyny oraz pozostawia na skórze „ochronny film” przeciwdziałający parowaniu i utraty wilgoci ze skóry.
  • Wyciąg z planktonu - morski plankton to grupa organizmów wędrujących o bardzo małych rozmiarach, które są zawieszone w wodzie morskiej i oceanicznej. Najbardziej charakterystyczne stworzenia planktonowe to okrzemki (Rhizosolenia), widłonogi (Teomera acartia i Nauplius), tzw. Ofelia i Peridium depressum. Zawiera oligopeptydy (główne to hexa-, hepta- i octopeptydy), których największa waga molekularna wynosi 2,000 daltonów. Otrzymywane są w procesie hydrolizy. Działają na zasadzie substratu stymulującego budowanie naturalnych włókien proteinowych takich jak kolagen, elastyna i retikuliny. Ponadto jest bogaty w oligoelementy (żelazo, wapń, potas, magnez, mangan, jod), witaminy (A, E, C, F, PP oraz witaminy z grupy B) oraz węglowodany (polisacharydy pochodzenia naturalnego powstałe z pentaglikanów i D-galakto/D-manoglikanów utrzymujące wlaściwy poziom wilgoci w skórze człowieka).
  • Wyciąg z alg Laminaria digitata - należy do brunatnic. Charakteryzuje się brązowymi liśćmi o długości do dwóch metrów. Ze wszystkich alg morskich posiada najwyższe stężenie jodu. Zawiera białka, lipidy, węglowodany głównie w postaci polisacharydów czyli kwasu alginowego, laminaryny, agaru i fukoidyny (tworzą na skórze film nawilżający, zapewniający odpowiednie nawilżenie naskórka), mikroelementy (sód, potas, magnez, wapń, jod, chlor, żelazo i inne), witaminy z grupy B, betakaroten, tokoferole, kwas askorbinowy, chlorofile, chinony, fitosterole i inne związki organiczne o właściwościach mineralizujących, odżywczych, tonujących i pojędrniających.
  • Morski kolagen - makromolekuła złożona z trzech łańcuchów aminokwasów o budowie tzw. potrójnej helisy. Wykazuje właściwości silnie odmładzające i nawilżające.
  • Algi Lithothamnium calcareum - bierze udział w biosyntezie elementów tkankowych.
  • Algi Ascophyllum nodosum - zawierą kwas alginowy i fukoidany, sole mineralne obecne w jodzie, żelazie, wapniu, manganie, potasie i krzemie o właściwościach antyrodnikowych.
  • Algi Acmella oleracea - działanie silnie napinające B-like.
  • Algi Imperata cylindrica - głęboko nawilżają skórę.

Sposób użycia: aplikować na oczyszczoną skórę rano lub/i wieczorem przed zastosowaniem odpowiedniego kremu z linii Marine&Thermal marki TDC.

Pojemność: 50ml

wróć do kategorii kup produkt w sklepie