wyłączny dystrybutor Borbe
1sub.png 2sub.png 3sub.png 4sub.png

Maska rozpulchniająca do zabiegu złuszczającego SKIN PEELING 3-F MASK

Maska w formie proszku do zabiegu eksfoliacji o działaniu biologicznym i mechanicznym w celu złuszczenia martwego naskórka, przygotowania skóry do dalszych zabiegów w gabinecie i zmniejszenia niedoskonałości, bazująca na składnikach morskich, roślinnych, mineralnych i pilingu enzymatycznym. Maska wraz z aktywatorem Skin Peeling 3-F Solution stanowi zabieg złuszczający o odczynie zasadowym (pH 9-9,5) o właściwościach keratolitycznych. Polecana szczególnie dla osób z cerą wrażliwą, bardzo delikatną, która nie toleruje złuszczania preparatami o odczynie kwaśnym, a także dla mężczyzn, gdzie niemożliwe jest wykonanie pilingu chemicznego po goleniu, ze względu na pieczenie skóry. Celem zabiegu jest zmniejszenie grubości warstwy rogowej naskórka poprzez potrójne działanie:

  • odmłodzenie skóry dzięki stymulacji odnowy komórkowej, wygładzeniu i wypłyceniu zmarszczek,
  • depigmentacja poprzez ujednolicenie kolorytu cery,
  • wyregulowanie ilości wydzielanego przez skórę sebum dla osób z cerą tłustą lub trądzikową, z grudkami i niedoskonałościami poprzez oczyszczenie cery, zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów oraz działanie przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe.

Skład kosmetyku:

  • morskie - na bazie wodorostów i osadów z dna morza zawierających minerały (wapń) i witaminy (szczególnie z grupy B), które odpowiedzialne są za równowagę wodno-lipidową skóry oraz stymulację produkcji włókien kolagenu i lipidów wewnątrz komórek, co przejawia się wygładzeniem i nawilżeniem skóry. 
  • roślinne - złożone z wyciągów z Bixa orellana (arnota właściwa) o właściwościach antyseptycznych, przecizapalnych, antyoksydacyjnych i kojących, ekstraktu z wierzby - naturalnego źródła kwasu salicylowego działającego keratolitycznie, oczyszczająco i bakteriobójczo, wyciągu z pokrzywy oraz ekstraktu z Coptis japonica (cynowód z rodziny jaskrowatych), zawierającego lignany (fitoestrogeny) czyli hormony roślinne przypominające budową ludzkie estrogeny, wykorzystywane w kosmetyce ze względu na rozjaśnianie przebarwień i plam pigmentacyjnych.
  • mineralne - na bazie krzemionki, która zbawiennie wpływa na pojędrnienie, nawilżenie, odżywienie i właściwy tonus skóry.
  • enzymatyczne - oparte na enzymach roślinnych: papainie z papai oraz bromelaninie pozyskanej z ananasa o właściwościach keratolitycznych, które działają zarówno w środowisku kwaśnym, jak i zasadowym rozpuszczając wartstwę rogową naskórka.
  • mechaniczne - oparte na roślinnej kości słoniowej - proszku pozyskanego z palmy Phytelephas macrocarpa rosnącej w lasach Ekwadoru.

Maska zawiera miarkę do odmierzania właściwej proporcji składników do zabiegu.

Sposób użycia
: należy zmieszać jedną miarkę maski proszkowej z jedną miarką aktywatora Skin Peeling 3-F Solution w proporcji pół na pół z wodą. W przypadku zbyt gęstej formuły należy dodać wody. Następnie gotową pastę nakładamy na twarz, szyję i dekolt za pomocą pędzla i delikatnie masujemy zwilżonymi wodą palcami przez 5-7 minut, następnie pozostawiamy preparat na skórze przez 15 minut. Na koniec zabiegu maskę zmywamy wodą

Zabieg wywołuje stopniowe zwiększenie krążenia krwi w naczyniach, które słabnie po zmyciu preparatu. Dzięki właściwościom silnie oczyszczającym Skin Peeling 3-F może spowodować pogorszenie stanu cery tłustej, trądzikowej lub z tendencją do powstawania zaskórników przez kilka następnych dni po zabiegu. W miarę upływu czasu stan skóry wyraźnie poprawia się, pory zmniejszają się i odblokowują, trądzik redukuje się, a cera jest rozświetlona i wygląda zdrowo.

Zaleca się wykonanie jednego zabiegu na tydzień, maksymalnie sześć zabiegów w serii.

Pojemność: 240g

wróć do kategorii kup produkt w sklepie